Історія
Свою назву село Підддубці отримало від місцевості при річці Коноплянці, що покрита в давнину була розкішними дубовими лісами. У зв’язку з цим існує легенда про походження назви села: «Йшли подорожні у пошуках місця, де б можна було заснувати поселення.Встигли вже і потомитися.Натрапили вони на дубовий ліс. Густі крони могутніх дубів манили своїм захистом від пекучого сонця. Тож зупинилися мандрівники перепочити. Та раптом помітили, що з найбільшого дубу лилося дивне сяйво. Підійшли ближче і побачили, що на ньому проявилася ікона Божої матері. І зрозуміли люди, що це знак Божий. І почали падати столітні дуби під сокирами, але не жаліли про це, бо знали, що помирають за благе діло. Тож заснували тут поселення, яке на честь цього дива назвали Піддубцями. А з дубу, на якому проявилася ікона, люди зробили іконостас».
У княжі часи Піддубці належали державному домену. Село розвивалося завдяки своєму близькому розташуванню до Луцька, наданню йому Любартових привілеїв. Загалом же на своєму віку воно переживало піднесення і падіння. Особливо занепадало поселення внаслідок руйнівних міжусобних війн і набігів кочівників, татаро-монголів, французів, австріяків, німців та інших чужинців. Між селами Піддубці і Звірів були захоронення французьких і російських вояків з часів Вітчизняної війни 1812 року.
Влітку 1916 року Піддубці по суті виявилися в епіцентрі так званого Брусилівського прориву на Південно-Західному фронті під час якого російські війська завдали нищівного удару по австро-угорських загарбниках. 18 березня 1921 року згідно з Ризьким договором більша частина Волині в т.ч. і Піддубцівіддійшли до Польщі, окупаційний режим якої тут тривав до вересня 1939 року.Його змінив прихід сюди перших совєтів. З 7 січня по 11 листопада 1940 року Піддубці були центром однойменного району. З 26 червня 1941 р. по 2 лютого 1944р. Піддубці перебували під німецько-фашистською окупацією.Гітлерівці ліквідували старий адміністративно-територіальний поділ і утворили 6 округів, серед яких Луцький до якого увійшов Піддубцівський район з німецькою управою.Значну частину села вороги спалили.Після визволення Піддубців відразу відновила свою роботу сільрада в 1948 році колгосп.24 серпня 1991 року в селі радо зустріли проголошення незалежності України.
Унікальним витвором сакрального мистецтва є Свято Покровський храм що став не тільки величною окрасою села, а й його важливою духовною цариною.Історичні джерела засвідчують, що ця чудова культова споруда була зведена 1745 року.Примітно, що доля не раз вберігала від руйнацій цей храм.Під час Другої світової на нього фашисти скинули снаряд, який дивом не розірвався.Вже в теперішні дні церкву бережно відреставували.
Село відвідувала Леся Українка, яка приїзджала до своєї подруги Марії Биковської, що працювала вчителькою в церковно-приходській школі.Ці події поетеса описала в своєму нарисі «Школа».